Skip to content
Aktuality
Dôležitý oznam – informácia z UWW o preložení OH Tokio na rok 2021 !
26. marca 2020

Vážení členovia zväzu,

Dovoľujeme si Vás týmto informovať o aktuálnej situácii v našom športe – zápasení v súvislosti s celosvetovou pandémiou koronavírusu, preto Vám zasielame nižšie uvedený preklad textu obdržaného včera z UWW, zatiaľ najmä o preložení OH Tokio na leto 2021! V prípade dostupnosti ďalších aktuálnych  informácií z UWW alebo MŠVVaŠ SR budete včas informovaní.

Ďakujeme za porozumenie, s pozdravom E.Valentová, g.s.

Vážení športovci a členovia zápasníckej komunity,

Vychádzajúc zo spoločného vyhlásenia Medzinárodného olympijského výboru a Organizačného výboru Tokio 2020 by som vás chcel informovať, že hry Tokio 2020 sa odložia najneskôr na leto 2021.

Toto rozhodnutie bolo prijaté po zohľadnení zdravotného stavu športovcov, účastníkov olympijských hier a širokého medzinárodného spoločenstva.

Rozhodnutie odložiť OH bude mať významný dopad na našich športovcov a zostávajúci kvalifikačný proces. Rovnako ako iné federácie a zainteresované strany čakáme na podrobnejšie pokyny od športového oddelenia IOC týkajúce sa kvalifikačného procesu a čo najskôr ich aktualizujeme.

Chápem, že toto oneskorenie ovplyvňuje vaše prípravy a v súčasnosti existuje veľa neistôt, ale ubezpečujem vás, že vaše zdravie a bezpečnosť zostávajú našou najvyššou prioritou. Keď sa situácia zmení, sľubujem, že vás budem informovať.

V nadchádzajúcich týždňoch sa výkonná rada United World Wrestling stretne prostredníctvom telekonferencie a  berúc do úvahy globálnu situáciu – príjme rozhodnutia, ktoré pomôžu určiť zostávajúce udalosti – súťaže UWW do roku 2020.

United World Wrestling je medzinárodný riadiaci orgán zápasenia so sídlom v Corsier – Sur-¬Vevey, Švajčiarsko. Ak sa chcete dozvedieť viac o United World Wrestling a činnostiach jeho 179 národných federácií, navštívte: www.UnitedWorldWrestling.org, Instagram, Facebook alebo Twitter.

Nenad Lalovič, prezident UWW

NAJNOVŠIE SPRÁVY
Blížiace sa Domáce podujatia
Blížiace sa Zahraničné podujatia
História podujatí