Skip to content
Aktuality
Školenie medzinárodných rozhodcov na Slovensku
6. februára 2018

V dňoch 13.-17.1.2018  sa uskutočnilo na Slovensku školenie medzinárodných rozhodcov UWW olympijskej triedy. Hlavným organizátorom bol predseda rozhodcovskej komisie UWW pán Antonio Silvestri, ktorý skonštatoval, že ako federácia sme pomohli v organizácii a ďakoval za bezproblémový prebeh. Nakoľko školenie tohto typu organizovalo UWW druhý krát a prvý krát až s tak početnou účasťou, bola to výzva zarovno pre organizátora, ako aj hostiteľa, ktorým bol rakúsky zväz.

Na školení bol vyslaný, ako zástupca rozhodcov p. Martin Bulko. Pozvaný bol Jozef Lohyňa a prezident SZZ Ján Karšňak. V neďelu 14.1.2018 sa stretli v X-bionic Šamorín vice-prezidenti: pán Zoltán Szeiler a Roland Hakszer s pánom Antoniom Silvestrim.
Pán Silvestri sa podelil s nami o informácie ohľadom nových pravidiel, ktoré sa týkajú hlavne grécko-rímskeho zápasenia. Vyjadril názor, že tieto pravidlá by malí byť v platnosti s možnosťou minimálnych úprav aspoň do ďalších Olympijských Hier.
Na otázku pána  Szeilera  ohľadom zvyšovania kvalifikácie p. Mareka Mlyneka z I.triedy na IS triedu pán Silvestri uviedol, že pán Mlynek neuspel pri zvyšovaní rozhodcovskej triedy.
Na otázku pána Silvestriho ohľadom školenia rozhodcov na Slovensku pán Hakszer uviedol, žemame tri úrovne rozhodcovskej kvalifikácie a rozhodcovia každý rok absolvujú školenie.  Pán Silvestri oznámil, že tento rok UWW plánuje organizovať školenie európskych rozhodcov v spolupráci s Poľským Zápasníckym Zväzom.
V pondelok 15.1.2018 pán Silvestri bol pozvaný na súkromnú večeru naším prezidentom pánom Ján Karšňákom. Naš rozhodca Martin Bulko bol pochválený za pomoc v organizovaní školenia.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
Blížiace sa Domáce podujatia
Momentálne nie sú k dispozícii žiadne nadchádzajúce podujatia.
Blížiace sa Zahraničné podujatia
História podujatí