Skip to content
Aktuality
Uplynulý víkend na slovenských žinenkách
30. októbra 2017

Cez víkend sme mohli byť svedkami až štyroch zápasníckych podujatí na Slovensku. Jedno v gréckorímskom štýle a tri vo voľnom štýle. Žiaci a prípravkári zápasili v KŽL – východ a západ, zápasníci kategórie U23 bojovali v Snine a v Šamoríne zápasili klasici.

V sobotu sa Snina stala dejiskom dvoch podujatí. Najprv zahájili svoje boje zápasníci v kategórii do 23 rokov na XIV. ročníku MT Memoriálu osobností zápasenia v meste Snina (pôvodne Memoriál A. Buríka pozn. autora). Turnaja sa zúčastnili zápasníci z Maďarska, Poľska, Ukrainy, Ruska, Lotyšska, Bulharska, domáci výber a slovenské kluby.
Zlato zo slovenských zápasníkov získali: Elbrus Chertkoev, Tajmuraz Salkazanov, Akhsarbek Gulaev a Matúš Sýkora.
Striebro získali: Daniel Chomanič a Christopher Bednárik.
Výber Slovenska zvíťazil aj v hodnotení družstiev !

výsledky

Počas prestávky sa začalo zápasiť medzi žiakmi a prípravkármi v III. kole KŽL – východ, kde si svoj náskok zvýšili zápasníci zo ZK Košice 1904.
Pridávame zopár momentiek z KŽL

album

Na západe v Šamoríne zápasili klasici na XV. ročníku MT o Pohár primátora mesta a Mem. L. Fodora. Na turnaj prišli zápasníci z Česka, Maďarska, Chorvátska a z domácich klubov. Aj tu sa najviac darilo domácim, zápasníci z Gladiátoru Šamorín zvíťazili v celkovom hodnotení družstiev.

výsledky

V nedeľu sa konalo v Dunajskej Strede III. kolo KŽL – západ. Na turnaji zápasilo vyše 160 pretekárov v kategórii žiakov a prípravkárov. Prinášame Vám, tak isto, zopár momentiek z podujatia.

album

NAJNOVŠIE SPRÁVY
Blížiace sa Domáce podujatia
Blížiace sa Zahraničné podujatia
Momentálne nie sú k dispozícii žiadne nadchádzajúce podujatia.
História podujatí