Skip to content
Aktuality
Veľký úspech pre Slovensko: V Bratislave sa budú o rok konať Majstrovstvá Európy v zápasení
20. júna 2024

Slovenský zápasnícky zväz tento týždeň obdržal oficiálne poverenie zorganizovať v Bratislave Majstrovstvá Európy v zápasení. V roku 2025 sa tak u nás predstaví wrestlingová špička.

„Je to výsledok niekoľkoročného snaženia sa tímu ľudí u nás na zväze,“ uviedol na margo radostných správ prezident Slovenského zápasníckeho zväzu Ján Karšňák. „Takáto udalosť u nás už nebola vyše 20 rokov, je to naozaj obrovská príležitosť zviditeľniť Slovensko vo svete športu. Tiež sa teším, že naši reprezentanti a reprezentantky budú mať možnosť predstaviť sa pred domácim publikom. “ dodal.

Na majstrovstvách sa predstaví vyše tisíc účastníkov z najmenej 30 krajín Európy. Chýbať na žinenke nebude ani náš aktuálne najlepší zápasník Taymuraz Salkazanov. Štvornásobný majster Európy dúfa, že piatu jubilejnú medailu vybojuje práve na domácej pôde. „Zápasiť v Bratislave je pre mňa veľká motivácia. Pred fanúšikmi sa chcem predviesť v čo najlepšom svetle a v príprave tomu obetujem všetko,“ sľúbil Salkazanov.

Organizátori okrem kvalitného športového zážitku pre fanúšikov tohto tradičného športu sľubujú aj odmenu v podobe ekonomického a propagačného prínosu pre krajinu. „Slovenský zápasnícky zväz ďakuje za podporu štátu, jeho orgánom, najmä Ministerstvu cestovného ruchu a športu a tiež Slovenskému olympijskému a športovému výboru za podporu nášho snaženia sa počas celej kandidatúry. Slovenský fanúšik športu sa má načo tešiť,“ uzavrel prezident slovenských zápasníkov Karšnák.

NAJNOVŠIE SPRÁVY
Blížiace sa Domáce podujatia
Momentálne nie sú k dispozícii žiadne nadchádzajúce podujatia.
Blížiace sa Zahraničné podujatia
História podujatí